لوگوی دکتر باباخانی

خانه

خدمات

مقالات

درباره ما

تماس با ما

کلینیک درد دکتر بابک باباخانی

درمان درد پاشنه پا

درد پاشنه یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است برای افراد زیادی رخ دهد و برای درمان آن روش های مختلفی را انجام دهند. درمان درد پاشنه را می توان به روش های مختلفی انجام داد که برخی از آن ها را ذکر می کنیم.

۱- یکی از راه های درمان پاشنه پا، تعویض کفش می باشد. با تعویض کفش خود می توانید به راحتی درد پاشنه پا را کاهش دهید یا از بین ببرید به همین دلیل برای تعویض کفش خود سعی کنید کفشی انتخاب کنید که کاملا مناسب باشد و سبب افزایش درد پاشنه پا نشود.

۲- یکی از روش های درمان درد پاشنه پا، استفاده از کمپرس سرد می باشد. کمپرس سرد پاشنه پا را ریلکس می کند و پس از گذشت مدت زمانی درد پاشنه پا ساکت می شود. برای استفاده از کمپرس سرد توجه داشته باشید که نباید از یخ به طور مستقیم استفاده کنید.

درمان درد پاشنه پا

۳- با تزریق کورتیزون نیز می توان درد پاشنه پا را کاهش داد به دلیل این که کورتیزون سبب کاهش درد در پاشنه پا می شود ولی خریداری این دارو را باید با نسخه پزشک انجام دهید.
روش های مختلفی برای درمان درد پاشنه پا وجود دارد اما مدت زمان درمان درد پاشنه پا در هر فرد مختلف است ولی در اکثر افراد حدود شش الی هفت هفته برای درمان زمان لازم است تا پاشنه پا به طور کامل درمان شود.

درد پاشنه پا نشانه چیست؟

احساس درد پاشنه پا در برخی موارد طبیعی است اما گاهی اوقات نشان دهنده بیماری های خاصی می باشد که باید هر چه زود تر اقدام به درمان کنید. درد پاشنه پا نشان دهنده موارد زیر می باشد.

۱- آرتروز روماتیسمی یکی از نشانه های آن درد در پاشنه پا می باشد که با بررسی پا و با انجام آزمایشات می توان به چنین بیماری پی برد به همین دلیل اگر درد پاشنه پا ادامه دار شد ممکن است نشان دهنده آرتروز روماتیسمی باشد.

۲- درد پاشنه پا ممکن است نشان دهنده نقرس باشد. نقرس یکی از بیماری هایی می باشد که در انگشتان پا به وجود می آید و سبب درد گرفتن پاشنه پا می شود به همین دلیل هنگامی که احساس درد در پاشنه پا دارید انگشتان پای خود را کاملا بررسی کنید تا در صورت وجود بیماری، اقدام به درمان کنید.

درد پاشنه پا نشانه چیست؟

۳- درد پاشنه پا ممکن است نشان دهنده آسیب دیدگی عصب های پا می باشد به همین دلیل بهتر است که برای بررسی درد پاشنه پا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا در صورت آسیب دیده بودن عصب ها اقدام به درمان شود. پزشک متخصص در این زمینه تخصص کافی دارد و در پروسه درمان شما را راهنمایی می کند.

۴- یکی از دلایل شایع درد پاشنه پا خار پاشنه می باشد که به دلایل زیادی از جمله اضافه وزن، راه رفتن زیاد، تغذیه مناسب و موارد ارثی ممکن است رخ دهد. و به دلیل ضعف در استخوان فاشیای پا اتفاق می افتد.

علت‌ها و دلایل درد پاشنه‌ پا

به وجود آمدن درد در پاشنه پا به دلایل و علت های مختلفی به وجود می آید و برخی از دلایل این درد را در موارد زیر ذکر می کنیم.

۱- پوشیدن کفش های نا مناسب در به وجود آمدن درد پاشنه پا بسیار موثر است به همین دلیل زمانی که برای درمان پاشنه پا به پزشک مراجعه می کنید ابتدا کفش شما را بررسی می کنند. پوشیدن کفش های تنگ یا گشاد در درد گرفتن پاشنه پا بسیار موثر است به همین دلیل سعی کنید کفش مناسب پا کنید.

۲- غلاف کف پا بسیار مهم است و اگر آسیب ببیند یا دچار کشیدگی شود سبب ایجاد درد در پاشنه پا می شود به همین دلیل یکی از علت های ایجاد درد در پاشنه پا آسیب دیدگی غلاف پا می باشد.

علت‌ها و دلایل درد پاشنه‌ پا

۳-یکی از دلایل درد پاشنه پا، اضافه وزن می باشد به دلیل این که وزن فرد هنگامی که ایستاده است به طور کامل بر روی پا قرار می گیرد و تحمل پاشنه پا کاهش پیدا می کند. به همین دلیل توصیه شده است که وزن خود را نسبت به قد خود در حالت ایده آل قرار دهید تا با گذشت زمان مشکلاتی برای سلامتی ایجاد نشود.

۴- پیاده روی در سطح های ناهموار نیز بر درد گرفتن پاشنه پا بسیار موثر است به همین دلیل سعی کنید برای پیاده روی مکان هایی که سر بالایی یا سر پایینی هستند انتخاب نکنید.
دلایل درد پاشنه پا نسبت به موارد مختلف متفاوت است به همین دلیل ابتدا فرد باید توسط متخصص بررسی شود تا دلیل اصلی آن مشخص شود.

بروز ترین مقالات حوزه ی درد

درمان درد شانه

درمان درد شانه درد شانه و دردهای ستون فقرات یکی از درد هایی می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این درد

ادامه مطلب

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله چیست؟ عصب‌ها سیگنال‌های الکتریکی را در مسیرهایی بین مغز، نخاع، عضلات و پوست انتقال می‌دهند. این سیگنال‌ها اطلاعات موردنیاز برای حس لامسه،

ادامه مطلب

علل بروز سیاتیک

علل بروز سیاتیک سیاتیک یک درد شدید و ناگهانی است که در کمر یا با دردهای لگنی شروع شده و در پشت ران و حتی

ادامه مطلب

تزریق فاست چیست؟

تزریق فاست چیست؟ تزریق مفصل فاست (مفاصل بین مهره‌ای پشتی – مفاصلی هستند که ازطریق زوائد مفصلی بخش قوس مهره ای ایجاد می‌شوند) در ایجاد

ادامه مطلب
آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر از دیگر جراحی های مهم می توان به دیسک کمر اشاره کرد که با عنوان آندوسکوپی دیسک کمر بیان می شود. در

ادامه مطلب

درمان درد گردن

درمان درد گردن گردن یکی از اعضا بدن است که برای بدن انسان نقش اساسی دارد و زمانی که آسیب ببیند و با مشکلاتی رو

ادامه مطلب