لوگوی دکتر باباخانی

خانه

خدمات

مقالات

درباره ما

تماس با ما

کلینیک درد دکتر بابک باباخانی

درمان درد آرنج

آرنج یکی از اعضا بدن در قسمت دست می باشد که وجود آن برای حرکت دست و انجام فعالیت ها مهم است و زمانی که آسیب ببنید انجام فعالیت های روزانه کاملا سخت و زمان گیر می شود. درد آرنج یکی از مشکلاتی است که برای افراد پیش می آید و تلاش می کنند سریعا درد آن را تسکین دهند. درمان درد آرنج را می توان به روش های مختلفی انجام داد که درست ترین و بهترین های آن را توضیح می دهیم.

۱- یکی از بهترین راه های درمان درد آرنج مراجعه به پزشک می باشد به دلیل این که پزشک آرنج را به طور کامل بررسی می کند و در صورت نیاز اقدام به تجویز عکس و سی تی اسکن می کند تا به طور کلی تری آرنج بررسی شود.

درمان درد آرنج

۲- برای درمان درد آرنج در منزل باید به صورت خود مراقبتی عمل کنید به عنوان مثال می توانید استراحت کنید و از تکان دادن دست خود، خودداری کنید تا فشار زیادی به آرنج وارد نشود. با استراحت کردن به طور کامل مقدار زیادی از درد آرنج کاهش پیدا می کند.

۳- انجام دادن برخی از حرکات کششی به تسکین درد آرنج کمک بسیار زیادی می کند. یکی از حرکاتی که در تسکین درد آرنج تاثیر گذار است، حرکات کششی می باشد. برای انجام حرکات کششی باید به آرامی و با حوصله ی کافی عمل کنید و در حین انجام حرکات کششی از عجله خودداری کنید به دلیل این که ممکن است به آرنج خود آسیب وارد کنید.

۴- برای کاهش درد آرنج می توانید از آرنج بند ها استفاده کنید. برای تهیه آرنج بند ها می توانید به داروخانه ها یا مراکزی که تجهیزات پزشکی عرضه می کنند مراجعه کنید.

علل درد آرنج

درد آرنج یکی از درد هایی می باشد که به صورت اتفاقی رخ می دهد و علل های آن بسیار است به همین دلیل برخی از علل های درد آرنج را ذکر می کنیم.

۱- التهاب تاندون

یکی از علل های بارز در درد آرنج التهاب تاندون می باشد که در درد گرفتن آرنج موثر است به همین اگر احساس می کنید درد آرنج طاقت فرسا است حتما به پزشک مراجعه کنید.

۲- اپی کندیلیت خارجی

اپی کندیلیت خارجی یکی از عضلات مهم آرنج می باشد که زمانی که آسیب ببیند سبب ایجاد درد می شود و افراد توانایی تکان دادن آرنج خود را ندارند. آسیب دیدن اپی کندیلیت خارجی تکان دادن آرنج را غیر ممکن می کند و افراد نمی توانند وسایلی را بلند و جا به جا کنند.

علل درد آرنج

۳- ضربه خوردن

گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است آرنج ضربه ببیند و ضربه دیدن آرنج سبب درد گرفتن آن می شود و اگر آرنج دستتان با اجسام دیگر مانند در، کمد و… برخورد کرده است درد آن طبیعی است و تا زمانی که درد آن کاهش پیدا کند باید صبر کنید.

تشخیص علت درد آرنج

زمانی که آرنج بدون هیچ دلیل درد می گیرد بهتر است که اقدام به تشخیص علت درد آن کنیم تا علت اصلی مشخص شود. برای تشخیص علت درد اصلی آرنج روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها را ذکر می کنیم.

۱- عکس برداری

یکی از روش هایی که می توان به راحتی علت اصلی درد آرنج را تشخیص داد عکس برداری می باشد که در مرکز های تخصصی اقدام می شود و با بررسی عکس توسط پزشک می توان علت اصلی درد آرنج را مشخص نمود.

۲- سابقه شکستگی

اگر در گذشته آرنج، بازو، مچ و… اعضای دیگری که با دست ارتباط دارند دچار شکستگی شده باشد ممکن است سبب ایجاد درد در آرنج و بازو شود به همین دلیل احساس درد در این گونه افراد کاملا طبیعی است و با انجام برخی از حرکات کششی یا ماساژ های مخصوص می توان درد آرنج را کاهش داد.

تشخیص علت درد آرنج

۳- معاینه توسط پزشک

هنگامی که بدون دلیل با درد در آرنج خود رو به رو می شوید برای تشخیص علت اصلی آن می توانید با پزشک گفتگو کنید تا با معاینه های مخصوص علت اصلی درد آرنج مشخص شود و اقدامات لازم انجام شود.
تشخیص درد آرنج باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود به همین دلیل اگر تصمیم گرفته اید به پزشک مراجعه کنید به پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید.

بروز ترین مقالات حوزه ی درد

درمان درد شانه

درمان درد شانه درد شانه و دردهای ستون فقرات یکی از درد هایی می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این درد

ادامه مطلب

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله چیست؟ عصب‌ها سیگنال‌های الکتریکی را در مسیرهایی بین مغز، نخاع، عضلات و پوست انتقال می‌دهند. این سیگنال‌ها اطلاعات موردنیاز برای حس لامسه،

ادامه مطلب

علل بروز سیاتیک

علل بروز سیاتیک سیاتیک یک درد شدید و ناگهانی است که در کمر یا با دردهای لگنی شروع شده و در پشت ران و حتی

ادامه مطلب

تزریق فاست چیست؟

تزریق فاست چیست؟ تزریق مفصل فاست (مفاصل بین مهره‌ای پشتی – مفاصلی هستند که ازطریق زوائد مفصلی بخش قوس مهره ای ایجاد می‌شوند) در ایجاد

ادامه مطلب
آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر از دیگر جراحی های مهم می توان به دیسک کمر اشاره کرد که با عنوان آندوسکوپی دیسک کمر بیان می شود. در

ادامه مطلب

درمان درد گردن

درمان درد گردن گردن یکی از اعضا بدن است که برای بدن انسان نقش اساسی دارد و زمانی که آسیب ببیند و با مشکلاتی رو

ادامه مطلب