لوگوی دکتر باباخانی

خانه

خدمات

مقالات

درباره ما

تماس با ما

کلینیک درد دکتر بابک باباخانی

درمان درد زانو

زانو یکی از اعضای بدن می باشد که آسیب دیدن آن مشکلات زیادی را در زندگی روزمره برای افراد ایجاد می کند به همین دلیل افراد زمانی که با درد در زانوی خود رو به رو می شوند اقدامات زیادی برای کاهش درد زانو انجام می دهند. درمان درد زانو را می توان به روش های مختلفی انجام داد که برخی از آن ها را ذکر می کنیم‌.

۱- یکی از روش های درمان درد زانو پیاده روی با سرعت کم می باشد. پیاده روی کمک بسیار زیادی به کاهش درد زانو و مفاصل دیگر می کند به همین دلیل متخصصین توصیه داشته اند که حداقل روزانه نیم ساعت الی یک ساعت پیاده روی کنید.

۲- انجام فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه یا حرکات دیگر به کاهش درد زانو کمک بسیار زیادی می کند. برای کاهش درد زانو یا درمان آن نباید انتظار داشته باشید سریعا درمان شوید، این روش حدود یک الی دو هفته زمان می برد.

درمان درد زانو

۳- با مراجعه به دکتر می توانید علل اصلی درد زانو را مشخص کنید و طبق تجویز دکتر عمل کنید تا با گذشت زمان درمان شوید. متخصصین بسیاری در این حوزه فعالیت می کنند اما بهتر است برای درمان زانو دردتان به صورت دائم به یک متخصص خوب و با سابقه مراجعه کنید.
درمان زانو درد در افراد مختلف است و نسبت به سن و شرایط فرش مشخص می شود به عنوان مثال افراد مسن که طاقت کمتری دارند درمان زانو درد آن ها با قرص و ماساژ و… انجام می شود.

علت ایجاد درد زانو

ایجاد شدن درد زانو در افراد به دلایل مختلفی می باشد که بارز ترین دلایل آن را ذکر می کنیم.

۱- یکی از علت های ایجاد درد زانو پوشیدن کفش نامناسب برای پیاده روی می شود. کفش های نامناسب آسیب بسیار زیادی به پا، زانو و… وارد می کند به همین دلیل پزشکان توصیه کرده اند برای پیاده روی و …. از کفش مناسب استفاده شود.

۲- سایش مفاصل یکی از علت های ایجاد درد زانو می باشد. ساییده شدن مفاصل زانو با بالا رفتن سن یک امر طبیعی است ولی برای پیشگیری از سایش مفاصل رعایت کردن نکات زیادی تاثیر گذار است. به عنوان مثال خوردن غذا های مقوی به حفظ مفاصل و ترمیم آن ها کمک زیادی می کند.

علت ایجاد درد زانو

۳- یکی از دلایلی که در ایجاد شدن درد زانو تاثیر بسیار زیادی دارد، بالا بودن وزن می باشد به همین دلیل توصیه می شود وزن خود را نسبت به قد و شرایط خود در حالت ایده آل نگه دارید و اگر دارای اضافه وزن هستید با ورزش و رژیم وزنتان را کاهش دهید.

۴- یکی از بیماری هایی که سبب ایجاد درد زانو می شود رشد کیست هایی در بین مفاصل زانو و استخوان می باشد که درد دردناکی را برای فرد ایجاد می کند و این بیماری را می توانید با مراجعه به پزشک درمان کنید.

۵- خوردن غذا های شور در ایجاد شدن زانو درد تاثیر بسیار زیادی دارد به‌ دلیل‌ این که نمک به راحتی در مایع زانو جمع می شود و در حین راه رفتن و تکان خورد درد کوچکی احساس می شود.

درمان درد زانو به کمک جراحی

درمان زانو درد را می توان به روش های مختلفی انجام داد اما یکی از روش های خوب درمان درد زانو، جراحی می باشد که در شرایط خاصی انجام می شود.

۱- درمان درد زانو با کمک جراحی برای افرادی که دارای پوکی استخوان شدید هستند انجام نمی شوند به دلیل این که پس از جراحی و گذشت زمان دوباره درد زانو احساس می شود.

۲- جراحی زانو یکی از جراحی های پر دردی می باشد و پس از جراحی درد زیادی در زانو ایجاد می شود به همین دلیل توصیه می شود که اگر توانایی تحمل درد بالا را ندارید این روش درمان را امتحان نکنید.

درمان درد زانو به کمک جراحی

۳- جراحی زانو درد را به طور کامل از بین می برد اما دوره نقاهت معمولا سخت است.

جراحی زانو یکی از جراحی های تخصصی می باشد که زیر نظر بهترین پزشکان و با استفاده از ابزار های کاملا ایزوله و پیشرفته انجام می شود تو فرد پس از جراحی هیچ گونه مشکلی نداشته باشد و پس از پایان دوره نقاهت بتواند تمامی فعالیت های روزانه ی خود را به راحتی انجام دهد.

بروز ترین مقالات حوزه ی درد

درمان درد شانه

درمان درد شانه درد شانه و دردهای ستون فقرات یکی از درد هایی می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این درد

ادامه مطلب

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله چیست؟ عصب‌ها سیگنال‌های الکتریکی را در مسیرهایی بین مغز، نخاع، عضلات و پوست انتقال می‌دهند. این سیگنال‌ها اطلاعات موردنیاز برای حس لامسه،

ادامه مطلب

علل بروز سیاتیک

علل بروز سیاتیک سیاتیک یک درد شدید و ناگهانی است که در کمر یا با دردهای لگنی شروع شده و در پشت ران و حتی

ادامه مطلب

تزریق فاست چیست؟

تزریق فاست چیست؟ تزریق مفصل فاست (مفاصل بین مهره‌ای پشتی – مفاصلی هستند که ازطریق زوائد مفصلی بخش قوس مهره ای ایجاد می‌شوند) در ایجاد

ادامه مطلب
آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر از دیگر جراحی های مهم می توان به دیسک کمر اشاره کرد که با عنوان آندوسکوپی دیسک کمر بیان می شود. در

ادامه مطلب

درمان درد گردن

درمان درد گردن گردن یکی از اعضا بدن است که برای بدن انسان نقش اساسی دارد و زمانی که آسیب ببیند و با مشکلاتی رو

ادامه مطلب