لوگوی دکتر باباخانی

خانه

خدمات

مقالات

درباره ما

تماس با ما

کلینیک درد دکتر بابک باباخانی

درد فک و صورت

احساس درد در فک و صورت یکی از اوقات نا خوشی است که گاهی اوقات هر فردی ممکن است تجربه کند و برای کاهش درد آن باید به صورت کاملا تخصصی عمل کند به دلیل این که اگر به صورت غیر اصولی انجام شود ممکن است سبب آسیب دیدن بیشتر در نقاط فک و صورت شوید.
زمانی که درد در فک و صورت احساس شود از امکان تکان دادن فک یا باز و بسته کردن دهن غیر ممکن است به دلیل این که سبب تشدید احساس درد می شود به همین دیل برای مشخص کردن منشا درد باید از افراد حرفه ای کمک گرفت.
معمولا پزشک پس از معاینه توصیه هات خود را به طور کامل می کند. برای درمان درد فک و صورت روش های مختلفی را می توانید انجام دهید به عنوان مثال با انجام برخی از حرکات ورزشی در کاهش درد آن بسیار موثر است.
احساس درد فک و صورت به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آید که برخی از آن ها را ذکر می کنیم.

۱- دندان عقل

زمانی که دندان عقل بخواهد رشد کند سبب ایجاد درد در فک و صورت می شود به همین دلیل اگر در قسمت فک خود بیش از حد احساس درد دارید حتما به دندان پزشک برای بررسی و معاینه مراجعه کنید.

۲- دندان قروچه

یکی دیگر از دلایلی که سبب احساس درد در فک و صورت می شود دندان قرچه می باشد که برخی از افراد به دلایل مختلفی به آن دچار هستند و این حالت هنگام خواب رخ می دهد و فرد دندان های فک بالا و پایین را بر روی هم می سابد و زمانی که بیدار می شود مقداری درد در صورت و فک خود احساس می کند.

درد فک و صورت

۳- سینوزیت

برخی از افراد به سینوزیت مبتلا هستند که سینوزیت سبب ایجاد درد در فک و صورت شود و زمانی که بدن فرد به طور ناگهانی سرد می شوید احساس درد در صورت و فک زیاد می شود به همین دلیل برای درمان سینوزیت خود اقدام کنید تا با سردرد، گوش درد، فک درد، دندان درد و… رو به رو نشوید.

علائم درد فک

درد فک معمولا در افراد با نشانه هایی به وجود می آید به همین دلیل برخی از علائم درد فک را ذکر می کنیم

۱- یکی از علائم درد فک این است که فرد نمی تواند به راحتی غذا بخورد و هنگام جویدن به راحتی احساس درد را در فک حس می کند.

۲- یکی دیگر از علائم درد فک این است که هنگام صحبت کردن مقداری درد در گوش خود حس می کند و این نشان دهنده ی درد در فک می باشد که در گذر زمان ممکن است افزایش یابد.

علائم درد فک

۳- گاهی اوقات ممکن است فرد دچار شانه درد نیز شود به دلیل این که مفصل شانه و فک به یک دیگر متصل هستند و هر کدام از آن ها دچار آسیب شوند دیگری نیز از خود واکنش نشان می دهد.

علت درد فک چیست؟

درد فک یکی از درد هایی می باشد که برای افراد ناخوشایند است و زمانی که با چنین دردی رو به رو می شوند سریعا اقدام به درمان می کنند اما آن چه مهم است علت به وجود آمدن درد فک می باشد. علت درد فک زیاد و مختلف است به همین دلیل برخی از دلایل آن را ذکر می کنیم.

۱- عفونت گوش

عفونت کردن گوش در به وجود آمدن درد فک کاملا موثر است و عفونت گوش ممکن است در افراد زیادی رخ دهد و اگر برای درمان آن اقدامی نشود سبب به وجود آمدن فک درد می شود.

۲- تروما

تروما یکی از بیماری هایی می باشد که به راحتی سبب شکستن فک می شود به همین دلیل برای درمان آن سریعا اقدام کنید و از متخصصین کمک بگیرید.

علت درد فک چیست؟

۳- برخی از بیماری ها

برخی از بیماری ها مانند سرطان دهان در به وجود آمدن فک درد کاملا موثر است به همین دلیل اگر دچار چنین بیماری هایی هستید احساس درد در فک طبیعی است و باید روند درمان را طی کنید.

۴- حمله قلبی

زمانی که افراد دچار حمله قلبی می شوند به صورت نا خودآگاه فک و دهانشان قفل می شود و بر نقاط زیادی از بدن مانند گوش، سر، دست و… تاثیر می گذارد به همین دلیل پس از حمله قلبی احساس درد در فک حس می شود.

بروز ترین مقالات حوزه ی درد

درمان درد شانه

درمان درد شانه درد شانه و دردهای ستون فقرات یکی از درد هایی می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این درد

ادامه مطلب

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله چیست؟ عصب‌ها سیگنال‌های الکتریکی را در مسیرهایی بین مغز، نخاع، عضلات و پوست انتقال می‌دهند. این سیگنال‌ها اطلاعات موردنیاز برای حس لامسه،

ادامه مطلب

علل بروز سیاتیک

علل بروز سیاتیک سیاتیک یک درد شدید و ناگهانی است که در کمر یا با دردهای لگنی شروع شده و در پشت ران و حتی

ادامه مطلب

تزریق فاست چیست؟

تزریق فاست چیست؟ تزریق مفصل فاست (مفاصل بین مهره‌ای پشتی – مفاصلی هستند که ازطریق زوائد مفصلی بخش قوس مهره ای ایجاد می‌شوند) در ایجاد

ادامه مطلب
آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر از دیگر جراحی های مهم می توان به دیسک کمر اشاره کرد که با عنوان آندوسکوپی دیسک کمر بیان می شود. در

ادامه مطلب

درمان درد گردن

درمان درد گردن گردن یکی از اعضا بدن است که برای بدن انسان نقش اساسی دارد و زمانی که آسیب ببیند و با مشکلاتی رو

ادامه مطلب