لوگوی دکتر باباخانی

خانه

خدمات

مقالات

درباره ما

تماس با ما

کلینیک درد دکتر بابک باباخانی

کمردرد و انواع آن

کمر درد یکی از درد هایی می باشد که ممکن است برای هر فرد به دلایل مختلفی رخ دهد اما آن چه که مهم است این است که زمانی که با کمر درد رو به رو می شویم برای درمان آن به درستی عمل کنیم. کمر درد در هر سنی ممکن است رخ دهد اما معمولا در افراد مسن و سن بالا بیشتر رخ می دهد. کمر درد انواع مختلفی دارد به همین دلیل برخی از رایج ترین آن ها را ذکر می کنیم.

۱- کمر درد معمولی

برخی از کمر درد ها کاملا عادی است و به راحتی برای هر فرد رخ می دهد این گونه کمر درد ها، درد بسیار زیادی برای فرد به وجود نمی آورد و با استراحت به طور کامل بر طرف می شود.

کمردرد و انواع آن

۲- کمر درد حاد

یکی از کمر درد هایی که سبب آزردگی فرد می شود کمر درد حاد می باشد که بهبود یافتن آن سه الی چهار روز زمان می برد و برای درمان سریع تر رعایت کردن نکات پزشک بسیار مهم است.
کمر دردی که برای افراد رخ می دهد نسبت به دلایل آن مختلف است و علائم خاص خود را دارد به عنوان مثال تب، کاهش وزن، احساس درد در کمر حین راه رفتن و نشستن، احساس بی حسی و…

علت کمردرد

علت کمر درد بسیار است به همین دلیل برخی از موارد را ذکر می کنیم.

۱- بلند کردن اجسام سنگین‌

یکی از دلایل به وجود آمدن کمر درد بلند کردن اجسام سنگین‌ می باشد به همین دلیل از بلند کردن اجسام سنگین‌ خودداری کنید یا از افراد دیگر کمک بگیرید.

۲- ورزش سنگین‌

برخی از افراد به طور ناگهانی ورزش های سنگینی را شروع می کنند که برای بدنشان مفید نیست و با گذشت چند روز درد شدیدی در پا و کمر احساس می کنند.

۳- سقوط از ارتفاع

گاهی اوقات افراد در حین انجام برخی از کار ها از ارتفاع به پایین سقوط می کنند که کمر فرد ممکن است دچار آسیب شود به همین زمانی که بر روی نردبان یا صندلی هستید نکات ایمنی را رعایت کنید.

علت کمردرد

۴- شکستگی ستون فقرات

گاهی اوقات دلیل اصلی کمر درد، شکستگی ستون فقرات می باشد که مشخص شدن چنین دلیلی با انجام سی تی اسکن و ام آر آی مشخص می شود‌. درمان شکستگی کمر درد باید زیر نظر پزشک انجام شود تا فرد به خوبی درمان شود.

۵- کفش نامناسب

یکی از دلایلی که سبب کمر درد می شود پوشیدن کفش نا مناسب می باشد به همین دلیل برای خریداری کفش جدید، کفش مناسبی انتخاب کنید تا مشکلاتی مانند کمر درد برای شما رخ ندهد.

۶- سیاتیک

یکی از بیماری هایی که در به وجود آمدن کمر درد موثر است سیاتیک می باشد به همین دلیل اگر دچار سیاتیک هستند سریع تر درمان کنید تا دچار کمر درد، پا درد، زانو درد و.‌‌.. نشوید.

۷- اضافه وزن

اضافه وزن با کمر درد، زانو درد و… ارتباط بسیار مستقیمی دارد به همین دلیل وزن خود را کنترل کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

درمان کمر درد

همان طور که گفته شد دلایل به وجود آمدن کمر درد بسیار است اما با رعایت کردن برخی از موارد می توانید کمر درد خود را درمان کنید به همین دلیل بهترین راه های درمان را ذکر می کنیم.

۱- پوشیدن کفش مناسب

با پوشیدن کفش مناسب به درمان کمر درد خود کمک بسیار زیادی می کنید به همین دلیل از پوشیدن کفش مناسب غافل نشوید.

۲- مراجعه به پزشک

همان طور که می دانید بهترین روش درمان انواع درد ها مراجعه به پزشک متخصص می باشد به همین دلیل اگر احساس می کنید با روش های خانگی کمر درد شما کاهش پیدا نمی کند به پزشک مراجعه کنید تا به صورت تخصصی تر درمان شوید.

درمان کمر درد

۳- انجام حرکات کششی

گاهی اوقات کمر درد به دلیل گرفتگی عضلات به وجود می آید و با انجام برخی از حرکات کششی سبب باز شدن عضلات گرفته شده می شوید و کمر درد با گذشت مدت زمان کوتاهی درمان می شود.

۴- استراحت کامل

گاهی اوقات با استراحت مطلق می توانید کمر درد خود را درمان کنید و در هنگام استراحت سعی کنید از انجام فعالیت های دیگر خودداری کنید.
برای درمان کمر درد باید صبور باشید تا روش درمان تاثیر خود را بگذارد.

بروز ترین مقالات حوزه ی درد

درمان درد شانه

درمان درد شانه درد شانه و دردهای ستون فقرات یکی از درد هایی می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این درد

ادامه مطلب

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله چیست؟ عصب‌ها سیگنال‌های الکتریکی را در مسیرهایی بین مغز، نخاع، عضلات و پوست انتقال می‌دهند. این سیگنال‌ها اطلاعات موردنیاز برای حس لامسه،

ادامه مطلب

علل بروز سیاتیک

علل بروز سیاتیک سیاتیک یک درد شدید و ناگهانی است که در کمر یا با دردهای لگنی شروع شده و در پشت ران و حتی

ادامه مطلب

تزریق فاست چیست؟

تزریق فاست چیست؟ تزریق مفصل فاست (مفاصل بین مهره‌ای پشتی – مفاصلی هستند که ازطریق زوائد مفصلی بخش قوس مهره ای ایجاد می‌شوند) در ایجاد

ادامه مطلب
آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر از دیگر جراحی های مهم می توان به دیسک کمر اشاره کرد که با عنوان آندوسکوپی دیسک کمر بیان می شود. در

ادامه مطلب

درمان درد گردن

درمان درد گردن گردن یکی از اعضا بدن است که برای بدن انسان نقش اساسی دارد و زمانی که آسیب ببیند و با مشکلاتی رو

ادامه مطلب