لوگوی دکتر باباخانی

خانه

خدمات

مقالات

درباره ما

تماس با ما

کلینیک درد دکتر بابک باباخانی

درمان سردرد

سر درد یکی از درد هایی می باشد که بسیار آزار دهنده است و فرد احساس بسیار بدی را می گذراند به همین دلیل برای درمان سر درد برخی از روش ها را ذکر میکنیم.

۱- یوگا

برخی از حرکات یوگا در کاهش و درمان سردرد بسیار مفید است به همین دلیل می توانید با انجام برخی از حرکات سردرد خود را درمان کنید. همچنین اگر به طور مرتب برخی از حرکات یوگا را تکرار کنید از تکرار سر درد خود جلوگیری می کنید.

۲- نوشیدن آب کافی

یکی از روش هایی که به درمان سر درد کمک بسیاری می کند نوشیدن آب کافی می باشد به همین دلیل زمانی که سر درد دارید سعی کنید به مقدار کافی آب بنوشید تا سر دردتان کاهش پیدا کند.

۳- خواب کافی

داشتن خواب کافی به درمان سر درد کمک بسیار زیادی می کند به همین دلیل سعی داشته باشید که در طول شبانه روز به مقدار کافی بخوابید و استراحت کنید‌.

درمان سردرد

۴- اگر در طول هفته بیش از حد دچار سر درد می شوید می توانید از عرقیات مانند عرق اسطوخودوس، عرق نعناع و..‌ استفاده کنید به دلیل این که این گونه عرقیجات مانند مسکن عمل می کند.

۵- مصرف ب کمپلکس

یکی از ویتامین هایی که در کاهش سر درد بسیار موثر است ویتامین ب کمپلکس می باشد به همین دلیل سعی کنید مصرف آیت ویتامین را در سبک زندگی خود قرار دهید تا دیر به دیر دچار سر درد شوید.

۶- طب سوزنی

یکی از روش هایی که متخصصین برای درمان سر درد توصیه کرده اند انجام طب سوزنی می باشد به دلیل این که طب سوزنی عصب هایی که سبب ایجاد درد می شوند را درمان می کند و از به وجود آمدن سر درد جلوگیری می کند.

انواع سردرد

سر درد انواع مختلفی دارد به همین دلیل برخی از رایج ترین سر درد ها را ذکر می کنیم تا با آن ها آشنا شویم.

۱- سر درد تنشی

یکی از سردرد های که افراد بالای ۲۰ سال دچار آن می شوند سر درد تنشی می باشد که زمانی که فرد دچار چنین سر دردی می شود احساس می کند حاله ای دور سر قرار دارد که فشار بالایی را به سر منتقل می کند. این نوع سر درد مانند سر درد های دیگر سبب تار شدن دید نمی شود.

۲- سر درد میگرنی

یکی از سر درد هایی که افراد زیادی به آن دچار هستند سر درد میگرنی می باشد که این نوع سر درد همراه با احساس فشار در سر همراه است به همین دلیل فرد زمانی که دچار ان می شود فشار را به خوبی احساس می کند و شقیقه های فرد نبض می زند. این نوع سر درد با بی حسی دست و پا یا بی حس شدن یک سمت از بدن به مدت کوتاه همراه است.

انواع سردرد

۳- سر درد خوشه ای

سردرد خوشه ای نیز یکی از سر درد هایی می باشد که افرادی که در طول روز با تلفن همراه یا یارانه کار می کنند بیشتر رخ می دهد. این نوع سر درد سبب درد گرفتن پشت پلک می شود و معمولا یک چشم از افراد دچار درد می شود. این نوع سر درد زمانی که برای فرد به وجود می آید مدت زمانی زیادی طول می کشد تا بر طرف شود.

علائم و نشانه های سردردهای تنشی

یکی از سر درد هایی که افراد به آن دچار می شوند سردرد های تنشی می باشد که اوقات ناخوشی را برای فرد رخ می دهد اما قبل از این که فرد دچار سردرد تنشی شود با علائمی رو به رو می شود که با انجام ورزش هایی مانند یوگا، خوردن مسکن، نوشیدن آب و..‌ می توان از تشدید شدن ان پیشگیری کرد.

۱- یکی از نشانه های سردرد تنشی این است که فرد دچار حالت تهوع می شود و نمی تواند به راحتی غذا بخورد.

علائم و نشانه های سردردهای تنشی

۲- حساسیت به نور یکی از علائم سر درد تنشی می باشد و فرو نمی تواند به راحتی چشم هایش را باز نگه دارد.

۳- یکی دیگر از علائم سر درو تنشی احساس درد در گردن می باشد به همین دلیل می توانید برای کاهش سر درد با انجام حرکات کششی و یوگا سر درد تنشی را کنترل کنید.

علائم و نشانه های سر درد تنشی بسیار است.

بروز ترین مقالات حوزه ی درد

درمان درد شانه

درمان درد شانه درد شانه و دردهای ستون فقرات یکی از درد هایی می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شود و این درد

ادامه مطلب

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله چیست؟ عصب‌ها سیگنال‌های الکتریکی را در مسیرهایی بین مغز، نخاع، عضلات و پوست انتقال می‌دهند. این سیگنال‌ها اطلاعات موردنیاز برای حس لامسه،

ادامه مطلب

علل بروز سیاتیک

علل بروز سیاتیک سیاتیک یک درد شدید و ناگهانی است که در کمر یا با دردهای لگنی شروع شده و در پشت ران و حتی

ادامه مطلب

تزریق فاست چیست؟

تزریق فاست چیست؟ تزریق مفصل فاست (مفاصل بین مهره‌ای پشتی – مفاصلی هستند که ازطریق زوائد مفصلی بخش قوس مهره ای ایجاد می‌شوند) در ایجاد

ادامه مطلب
آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر از دیگر جراحی های مهم می توان به دیسک کمر اشاره کرد که با عنوان آندوسکوپی دیسک کمر بیان می شود. در

ادامه مطلب

درمان درد گردن

درمان درد گردن گردن یکی از اعضا بدن است که برای بدن انسان نقش اساسی دارد و زمانی که آسیب ببیند و با مشکلاتی رو

ادامه مطلب